Úvodník

Vážení čtenáři,

časopis Laissez faire vstupuje do XV. ročníku. První číslo vzniklo v roce 1998, když se dali dohromady studenti Vysoké školy ekonomické Mojmír Hampl, Petr Mach, Josef Šíma a Dan Šťastný. Jeden je dnes viceguvernérem centrální banky, další učitelem ekonomie na soukromých školách a předsedou neparlamentní politické strany, další je rektorem soukromé vysoké školy a další proděkanem VŠE. Všichni zůstali věrni principům svobody.

V tradici Laissez faire dnes pokračuje další generace autorů a překladatelů a není důvod, aby se časopis měnil.

Přesto nový ročník časopisu přináší drobnou změnu: Místo 10 dvojlistů bude vycházet 5 dvojčísel, každé o osmi stranách. Tato změna zvýší kvalitu distribuce pro předplatitele, kterým časopis chodí poštou. Dvojlist často chodil pomačkaný a dvojnásobný rozsah zaručí příjem časopisu v lepší kvalitě. Dvojnásobný rozsah navíc umožní přinášet čtenářům přibližně o pětinu více obsahu vzhledem k tomu, že při osmi stranách bude reklama na zadní straně, hlavička a tiráž zabírat menší díl celkového prostoru.

Změnou je i přidání naší webové adresy www.nechtenasbyt.cz do hlavičky časopisu. Chceme tím čtenáře upozornit na dodatečný obsah, který na webu mohou najít. Nejde jen o archiv starých čísel a o možnost dohledání článků. Na webu najdete odkaz na facebookový kanál, kde publikujeme osvětová videa předních světových ekonomů, která šéfredaktor Laissez faire Radim Smetka opatřuje českými titulky. Najdete tam videa Stevena Horwitze, Matta Ridleyho a dalších autorů – od vysvětlení teorie spontánního řádu po teorie komparativní výhody.