Na tzv. Lisabonskou smlouvu (LS) jsme si zvykli hledět spíše pohledem státu. Bude pro stát výhodná? Ztratí její ratifikací národní státy v rámci sjednocené Evropy svou suverenitu přijatelně nebo nepřijatelně? V tomto článku se ale pokusme změnit úhel pohledu a pokusme si zodpovědět otázku: „co ztratí či získá ratifikací LS občan?“ Článek bude v tomto…

Ve Finsku prý uzákoní „právo“ na internet, píše se na iHNed.cz. Nebo dokonce na rychlý internet. Ve Francii již Nejvyšší soud o tomto „právu“ také rozhodl. O zničeném pojmu právo jsem již psal na svém blogu, například v souvislosti s hanebným požadavkem EU na regulaci cen roamingu: „Žádné právo na posílání sms, na telefonování, ani…

Statisíce klientů českých bank dostali v říjnu dopis, v němž jim banka sděluje, že bez ohledu na to, že si s ní domluvili zasílání papírových výpisů jednou ročně, jim nově bude výpisy posílat opět měsíčně – a účtovat za to příslušné poplatky. Např. Komerční banka svým klientům píše: „Komerční banka … automaticky od 1. 11….

Status Generálního komisaře jmenovala vláda v listopadu 2007 v návaznosti na své lednové rozhodnutí o účasti ČR na EXPO 2010.
Rozpočet 533 000 000
Počet zaměstnanců 14

Verdikt

Kancelář generálního komisaře účasti ČR na EXPO by měla být zrušena a nikdy v budoucnu by stát neměl znovu účast na výstavě financovat. Pokud je tato výstava natolik prestižní a zajímavá pro české podnikatele, aby se jim vyplatilo se na ní prezentovat, jistě si sami pronajmou pavilon, kde budou prezentovat naše výrobky. Proč by však nyní investovali peníze, když jim to zaplatí stát z peněz daňových poplatníků.

Pro další informace o hospodaření, činnosti a hodnocení zobrazte celý článek.