Cena Margaret Thatcherové

Dnešním dnem začíná literárně-publicistická soutěž Cena Margaret Thatcherové, kterou pořádá občanské sdružení Reformy.cz ve spolupráci s Laissez Faire – časopisem pro svobodu jednotlivce. Mediálními partnery projektu jsou Revue Politika a portál Ostrava Online.

Věříme, že povzbudíme kritiky současného směřování evropské integrace k literární tvorbě. Doufáme, že v řadách soutěžících objevíme nové talenty. Účast v soutěži však není omezena věkově ani žánrově.

Jeden autor však smí přihlásit maximálně dva texty, oba v rozsahu 2–5 normostran. Soutěžící mají na výběr tři rámcová témata:

  • Pokračovatelé Margaret Thatcherové v evropské politice (Daniel Hannan, Nigel Farage a Václav Klaus)
  • Evropská unie z pohledu ekonomického liberalismu
  • Evropská integrace a mír v Evropě: Co bylo dřív?

Na autory vítězných textů čekají věcné ceny – placky a trička z eshopu Reformy.cz a roční členství v klubu Reformy.cz. Autoři dvou nejlepších textů získají výtisk knihy Kompletní slepice s vlastnoručním věnováním a podpisem autora Martina Pánka. Laureát Ceny Margaret Thatcherové obdrží výtisk knihy Flying Free od nejlepšího euroskeptického rétora současnosti Nigela Farage. Tři nejlepší texty budou publikovány na portále Reformy.cz, vítězný text se pak objeví i v některém z vydání tištěného časopisu Laissez Faire.

Na Vaše texty se budou těšit do 15. dubna budou členové poroty Ceny Margaret Thatcherové Tomáš Břicháček (právník a publicista), Karel Doležal (prozaik), Peter Gonda (makroekonom Konzervatívného inštitútu), Martin Pánek (šéfredaktor Laissez Faire) a Bohumír Žídek.

Kompletní propozice naleznete na adrese reformy.cz/CMT